Den šestý roku 2018
Páteční, velmi slunný den, jsme strávili ve společnosti návštěvy ze společnosti IGRA Model. Ti přivezli dětem spoustu úkolů, zábavy a dárečků. Celý den jsme stavěli dioráma, základny dobra a zla a plnili jsme další úkoly. Děti dlabaly melouny, hrály AZ kvíz, skládaly verše na téma tábora a mnoho dalšího. Moc děkujeme Igráčkům za jejich návštěvu a za všechno, co pro nás dělají. Pokud byste se chtěli mrknout na jejich činnost, koukněte na jejich web :) KLIKNUTÍM ZDE: IGRA MODEL
A po večeři odpočinek u kina :)

Vytvořili jsme druhou galerii na Rajčeti pro rychlejší načítání, Janovičky 2018 - 2. část.
LS dne 17.08.2018 21:20:45


Den pátý roku 2018
Čtvrteční ráno bylo ideální pro naplánování celodenního výletu. Tak jsme po dřívějším obědě vyrazili. Před tím jsme hráli hry v oddílech, ale po cestovním guláši jsme vyrazili. Tam jsme ušli 9 km a zpátky jsme našli skvělou zkratku a zkrátili jsme cestu pod 8 km. Dětem velký dík a klobouk dolů, jak pěkně šlapaly. Za odměnu oblíbená diskotéka po výborné večeři :)
LS dne 16.08.2018 23:29:52


Den čtvrtý roku 2018
Středeční den jsme začali souboji celotáborové hry. Děti rozdělené do skupin spolupracují a získávají body pro svou skupinu a pro stranu dobra a zla. Po obědě jsme s velkými oddíly šli otestovat místní, nově otevřené, koupaliště. Malé děti byly na plachtě a hrály pak hry v táboře. Po večeři máme táborák, dětí zpívají a hoří oheň. Za chvíli jdeme spát, zítra máme před sebou výlet :)
LS dne 15.08.2018 21:13:36


Den třetí roku 2018
Úterý nám pomalu končí, přes noc nám pěkně zapršelo, ale ráno už bylo hezky a děti hrály hry v oddílech, střílely z luků, vzduchovek, hrály ocásky ... :) Odpoledne jsme rozdělili děti do skupin a vyráběli jsme vlajky pro klany dobra a zla. Jelikož bylo celé odpoledne hezky, večer máme letní kino :) Zítra se těšíme na další slunný den.
LS dne 14.08.2018 21:42:31


Den druhý roku 2018
Pondělí bylo veeeelmi příjemné, už od rána bylo krásně, teplíčko. Děti hrály v oddílech různé hry, stavěly přístřešky.
Po poledním klidu jsme zvolili klouzání na plachtě, vedro bylo velké a s dětmi se toho moc víc dělat nedalo. Ale po večeři jsme zahájili celotáborovou hru, jak můžete vidět v naší fotogalerii. V plánu bylo letní kino, ale déšť nám ho překazil. Trochu se ochladilo, ale aspoň se spláchne prach.
LS dne 13.08.2018 21:56:42


Den první roku 2018
Tak nám to začalo, děti už jdou pomalu do hajan. Máme za sebou ubytování, přípravu postelí, seznámení s pravidly tábora. A už jsme si zahráli i několik her a seznamovali jsme se v oddílech. Na Rajče jsme nahráli pár fotek a zítra jedeme od rána :)
LS dne 12.08.2018 21:14:20


Souhlas s absolvováním lanových aktivit
V naší přihlášce zůstala informace, že se při odjezdu má odevzdat souhlas s absolvováním lanových aktivit. Toto již není potřeba, jelikož lanové centrum už bohužel na táboře není a souhlas jsme z přihlášky vymazali. Jen jsme zapomněli vymazat i ze seznamu dokumentů :) Omlouváme se a za pár dní na viděnou :))))
LS dne 06.08.2018 09:21:43


Něco pro inspiraci na letošní tábor :)
Něco pro inspiraci na letošní tábor :)

Legendární veletrh Comic-Con představil letošní novinky
LS dne 24.07.2018 12:48:23


Za necelé tři týdny odjíždíme
Všem jsme poslali informaci do mailu, za tři týdny již odjížídíme, nicméně ještě zveřejňujeme informaci i zde :)

Pro letošní tábor bychom chtěli požádat všechny rodiče, ať s sebou dají dítěti na tábor spacák. Vloni byla při letních kinech docela zima a malé děti z budovy jsme balili do dek a několika vrstev oblečení. Letos bychom je v případě chladného večerního počasí na promítání pohádek zabalili do spacáku, bude to pro ně komfortnější a rozhodně jim nebude zima. Spacáky ale podepište, ať si každé dítě doveze zpět domů ten svůj.

A každoroční prosba, pokud byste měli možnost věnovat táboru jakékoliv věci, reklamní předměty, psací potřeby, vlastně cokoliv, co bychom mohli na táboře s dětmi využít nebo jim to dávat jako odměny za hry, budeme velmi rádi. Předem děkujeme J

A zde předběžné informace k táboru:

Organizace tábora a CTH:

V oddílech soutěží každé dítě samo za sebe, ale v průběhu tábora děti přeskupujeme do týmů. Děti budou sbírat body v týmech a to jak pro svůj tým, tak pro svou stranu dobra nebo zla.

Jak je uvedeno v názvu letošní celotáborové hry, budeme letos v duchu komiksových postav bojovat v 10 skupinách rozděleni do dvou kategorií, dobra a zla. Nebojte se, všechno určitě dobře dopadne J

Dětem na tábor přibalte jakýkoliv kostým komiksové postavy, ať už smyšlené, existující, jakékoliv pohádkové, prostě postavy, která je Vašemu dítěti nejbližší a klidně připravte pohádkovou postavu, kterou do komiksové povýšíte drobnou úpravou a přejmenováním.

Několik dalších informací k průběhu tábora:

Na našich stránkách www.tabor-detem.cz bude v průběhu tábora, jako každý rok, otevřen "Vzkazník rodičů dětem", prostřednictvím kterého budete moci dětem nechávat vzkazy, které každý den tiskneme a předáváme do táborové pošty. Samozřejmě jim nadále posílejte dopisy, pohledy, balíčky. Ty rozdáváme na nástupech a nikdy jich není dost :-).

Pro připomenutí uvádíme adresu tábora:

Tábor dětem z.s.
Jméno a příjmení dítěte
Tábor Janovičky
Janovičky 306
550 01 Broumov

Informace k nástupu na tábor:

- nezapomeňte k originálu přihlášky, pokud jste ho již neodevzdali či neposlali poštou, přidat všechna potvrzení, souhlasy a kopie nebo originály kartiček pojišťovny a odevzdat je při odjezdu autobusu (nebo při příjezdu s dětmi na tábor),

- cesta na tábor je dlouhá, proto dejte dětem, kterým jízda v autobuse nesvědčí, např. Kinedryl,

Odjezd: 12. 8. 2018 neděle
v 9:00 hod z Turnova
v 9:30 hod z Jičína
v 9:30 hod z Chrudimi *
v 11:00 hod z Trutnova

Příjezd: 25. 8. 2018 sobota !!!
v cca 11:30 hod do Trutnova
v cca 12:30 hod do Jičína
v cca 12:45 hod do Chrudimi *
v cca 13:00 hod do Turnova

* Nástupní a výstupní místa a časy Chrudimského autobusu:

- Turnov - Grupo Antolin
- Jičín - sportovní areál
- Trutnov - autobusové nádraží
- Chrudim - autobusové nádraží (zpět cca ve 12.45), Pardubice v cca 9:50 (zpět v cca ve 12:20) - vlakové nádraží, Hradec Králové v cca 10:20 (zpět v cca ve 12:00) - autobusové nádraží, Jaroměř cca v 10:50 (zpět v cca ve 11:20) - zastávka u autobusového nádraží, Náchod cca v 11:10 (zpět v cca ve 11:00) - autobusové nádraží, časy návratu jsou orientační, buďte na zastávkách raději o chvíli dříve :)

Kdo veze své dítě na tábor osobně, přijeďte mezi 11.45 a 12.00, jen prosím nechte svá auta na parkovišti před táborem. Do tábora najedou 3 autobusy a bude tam trochu těsno. Vyzvednout si je můžete na konci tábora kolem 10. hodiny, chvíli po té budou odjíždět autobusy.
LS dne 24.07.2018 12:47:54


Několik informací :)
Na táboře se nám uvolnilo jedno místo pro kluka a jedno pro holku, pokud máte ještě někdo o tábor zájem, napište nám do konce tohoto týdne a pošlete přihlášku. Pokud se zájemce do 17.6.2018 nenajde, uzavřeme seznam a rozdělíme děti do oddílů a táborových skupin 😉

A o víkendu zároveň pošleme rodičům přihlášeným na brigádu podrobnější informace, děkujeme 👍

Zároveň si dovolujeme připomenout doplatek tábora do konce června a děkujeme.
LS dne 14.06.2018 10:34:20


Průběžné informace
Delší dobu jsme se neozvali, pracovní vytížení je velké, ale na přípravě tábora přesto intenzivně pracujeme 😀

Celotáborovka má již velmi konkrétní pravidla a tento víkend pošleme podrobnější informace. Zároveň jsme domluvili již avizované setkání na táboře spojené s brigádou na přípravu tábora na letní sezónu. Plán je takový, že bychom se sešli na táboře týden před prázdninami, v sobotu 23.6. během dopoledne, rozdělili bychom si práci, pak oběd (ten samozřejmě zajistíme). Odpoledne po poledním klidu pokračování brigády. Večeři zajistíme a večer bychom poseděli u táboráku a případně si zahrajeme nějakou tu táborovou hru :)
Po nedělní snídani (pokud bude vše hotové) bychom se rozjeli domů, snídani také zajistíme.

Informace a "přihlášku" pošleme společně s informacemi k táboru. 😉😉 Vše zveřejňujeme na našem Facebooku.
LS dne 09.05.2018 21:31:30