Nejnovejsi fotky z tabora
logo tabora
         Jsme i na Facebooku  www.labeta.cz
O nás
Základ naší táborové party spolu jezdí na tábory již od r. 1987, jak je možno vidět z historických fotografií umístěných ve fotogalerii. Po té co jsme odrostli z dětských let, většina z nás jezdila na tábory v roli praktikantů a přes funkci vedoucích jsme se postupně dostali do situace, kdy jsme si museli začít pořádat tábor od A až do Z zcela sami. V roce 2007 jsme absolvovali poslední ročník na našem domovském táboře Borek u Miletína, který jsme již nemohli použít, tak jsme se pro ročník 2008 přesunuli do Vižňova u Meziměstí, kde jsme uspořádali tábor v tamní základně domu dětí a mládeže. V letech 2009-2018 jsme si našli nový tábor a to v Janovičkách u Broumova.

Nic není věčné a po skončení tábora 2018 nastal čas pro změnu. V Janovičkách jsme strávili úžasných 10 let a možná i to byl impuls pro změnu. Od roku 2019 budeme nově pořádat náš tábor v areálu Tábora Sopka ve Zlámaninách u Nové Paky. Je to skvělé místo, budeme znovu poznávat nové prostředí a tamní krásné okolí.


Personál
Dlouholeté zkušenosti, nadšení pro tábor, zábava pro děti, to jsou naše priority, které každý rok naplňujeme.

Vedení tábora:
Luděk Šalda (Lůďa) - hlavní vedoucí (věci programové) akreditován u MŠMT a zástupce hlavase pro věci provozní - osvědčení ke stažení zde, hospodář a tak trochu zdravotník.

Jaromír Hrubý (Carda) - hlavní vedoucí (věci provozní) akreditován u MŠMT a zástupce hlavase pro věci programové - osvědčení ke stažení zde, zásobovač.

Zdravotnice a zástupce hlavních vedoucích:
Karla Špinarová (Kája) - o zdraví dětí pečuje kvalifikovaná zdravotní sestra s dlouholetou praxí v Nemocnici Jičín, oddělení ARO. V případě větších obtíží bude dítě dopraveno ke smluvnímu lékaři.

Vedoucí oddílů, praktikanti a další personál:
Pavlína Anýžová (Pája)
Václav Strnad (Vašek)
Barbora Michková (Barča)
Filip Peschke (FÝK)
Šimon Špinar (Šimon)
Anna Vaňková (Anička)
Radka Blažková (Ráďa)
Jakub Novák (Kuba)
Dan Blažek (Bláža)
Patrik Blažek (Páťa)
Petra Králová (Péťa)
Vojta Strnad (Vojta)
Jan Roza (Honza)
Barbora Víghová (Barča)
Daniel Majer (Dan)
Anna Kasáková (Anička II.)
Natalie Anýžová (Natka)
Jakub Strnad (Kuba)
Anna Šípková (Anička III.)
Eliška Motyčková (Eliška)
Kristián Deyl (Kikin)
Veronika Špinarová (Verča)

a spousta dalších, kteří s námi již nejzdí z rodinných či pracovních důvodů – Máca, Míša, David, Petra, Jana (Martička), Jana, Denča, Martina, Péťa, Lukáš, Věrka, Verunka atd….

Většina z vedoucích jsou odchovanci našeho tábora, někteří stále studují, někteří jsou již nějakou řádku let zapojeni do pracovního procesu. Přesto nás všechny spojuje to, že jsme ochotni pro tábor věnovat 14 dní vlastní dovolené, dětem uspořádat skvělý tábor, který pro ně musí být zábavou. Nuda je pro nás nemyslitelné slovo!

Stravování
O výborné stravování se nám stará naše kuchařka Emička a její kolegyně a kuchtík s kuchtičkou, na které samozřejmě nemůžeme zapomenout. Od bohaté snídaně přes svačinu se děti dostanou až k výbornému obědu. Po odpočinku děti čeká odpolední svačina a po nástupu večeře.

A toto je náš personál kuchyně, bez kterého bych tábor nemohli přežít :-)
Emička - hlavní kuchařka
Zdenička a Ivanka - pomocnice
David Kuhn (Dave) - kuchtík
Pavlína Jiráková (Pája) - kuchtice

Důležitá informace pro rodiče táborníků, na cestu na tábor dětem přibalte svačinu. Po příjezdu na tábor si děti vybalí věci a bude je čekat odpolední svačina a následně večeře. První den dbáme na to, aby si děti snědly své zásoby z domova. Na našem táboře děti hladem rozhodně netrpí!!!