Nejnovejsi fotky z tabora
logo tabora
         Jsme i na Facebooku  www.labeta.cz
Den desátý
Dnešní den byl opět vydařený, slunce střídal občas mrak, tak jsme si i odpočinuli od vedra. Dopoledne jsme hráli v tlupách další etapu celotáborové hry, stavění pastí na mamuta. Některé pasti byly opravdu kreativní. Odpolední zábavu nám připravila Policie ČR, její dva zástapuci dětem ukázali základy sebeobrany, zásah na zloděje, zbraně (samozřejmě i nenabité) a nakonec dlouho odpovídali na dětské dotazy. Po té jsme se přesunuli na fotbalové hřiště, kde výběr tábora sehrál zápas s výběrem vedoucích, ač jsme se snažili, vyhráli jsme 4:0 a kluci budou muset do příštího roku vymyslet jinou taktiku :-) Pak jsme ještě hráli s malými oddíly, tady byl výsledek téměř nerozhodný. Po večeři budeme odočívat, protože nás zítra čeká celodenní výlet.
LS dne 21.08.2012 19:00:47


Den devátý
A pro změnu největší vedro v historii :-) Dnes dopoledne jsme děti bavili v lese, příliš aktivit v tomto počasí dělat nejde, ale přesto bylo o zábavu postaráno. Po poledním klidu jsme děti museli máčet a máčet. Teplota byla opravdu extrémní, ale vůbec si nebudeme stěžovat :-) !!! Večer proběhla další etapa celotáborové hry, zapalování ohně ve stylu lovců mamutů (do fotogalerie dáváme krátké video, jak asi zapalování v pravěku vypadalo) a po vzplanutí ohňů jsme opékali výborné párky. Dnes v noci čeká starší oddíly překvapení, fotky z něj dodáme později :-) Zároveň přidáváme táborové fotky.
LS dne 20.08.2012 21:57:16


Den osmý
Dnes opět krásně, jak jinak :-) Dopoledne jsme trávili čas spíše v lese a trošku jsme se před sluníčkem schovávali a odpoledne jsme museli podniknout vodní hrátky. Neděle byla víceméně odpočinková :-) Před večeří jsme rozbalili paintball pro nejstarší kluky a v průběhu tábora necháme zastřílet všechny. Večer pak další letní kino, tentokráte letní dokonale i počasím.
LS dne 19.08.2012 23:14:13


Den sedmý
Krásný slunečný den :-) Dnes jsme měli opravdu krásné počasí a tomu musel odpovídat i program dne. Dopoledne jsme hráli hry v jednotlivých oddílech a odpoledne jsme absolutně využili kapacitu naší klouzací plachty a použili jsme i bazén. Děti jsme smáčeli a bavili jsme se na louce. Teď náš čeká diskotéka a až se setmí, tak děti čeká noční pohádkový les, ale to se zatím nesmí dozvědět :-) !!!
LS dne 18.08.2012 20:07:16


Den šestý
Při dopoledním programu jsme dokončili další etapu celotáborové hry. Jednotlivé tlupy se vyzbrojily oštěpy, sekerami a dalšími zbraněmi a po poledním klidu došlo k vyhodnocení jejich funkčnosti a také zručnosti s nimi zacházet. Následně jsme se fotili pro táborové fotky. Po večeři se děti baví v oddílech a pomalu se chystají do postlí.
LS dne 17.08.2012 20:50:10


Den pátý
Dnešním dopoledne jsme dokončovali II. etapu celotáborové hry. Děti vyráběli "Věstonickou Venuši", ozdoby a kresby. Před obědem proběhlo vyhodnocení nejlepší tlupy. Po obědě jsme vzhledem k počasí děti vypustili na naši klouzací plachtu a celkově jsme odpočívali. A nyní po večeři jsme zahájili další etapu hry, děti vyrazily do lesa k výrobě pravěkých zbraní. Až se trochu zešeří, budeme mít letní kino. Sledujte galerii http://tabor-detem.rajce.idnes.cz/Janovicky2012, fotky už jsou tam.
LS dne 16.08.2012 19:47:29


Den čtvrtý
Dnes dopoledne jsme dokončovali s dětmi lanové centrum a odpoledne přijela pouť, děti dostaly spoustu sladkostí, malinovou limonádu a čekalo je také překvapení v podobě skákacích hradů a již plně funkční klouzací plachta. Při večerním zaměstnání zahajujeme II. etapu celotáborové hry.
LS dne 15.08.2012 18:59:40


Den třetí
Dnešní den jsme zahájili dokončením první etapy celotáborové hry, stavění pravěkých obydlí, které jsme následně podrobili zatěžkávací vodní zkoušce :-) Většina obydlí ustála nápor vody, nicméně každé z nich trochu prosakovala a některá zkoušku nevydržela vůbec. Po výborném obědě byly starší děti na lanovém centru, mladší půjdu na zjednodušenou verzi samozřejmě také. Ostatní se bavili hrami v táboře a konečně jsme zprovoznili klouzací plachtu, kterou zítra při pouti důkladně prověříme. Právě probíhá diskotéka, fotky z ní pošleme později, fotky z dneška právě odesíláme.
LS dne 14.08.2012 20:51:52


Den druhý
Dnes dopoledne měly děti zábavu v jednotlivých oddílech a po poledním klidu jsme zahájili celotáborovou hru. Poprvé jsme vyzkoušeli kostýmy a po seznámení s pravidly jsme zahájili první etapu - Pravěká obydlí. Děti, rozdělené do pravěkých tlup, musí postavit přístřešek, do kterého se schovají a budou chráněni před vodou a větrem. Vyhodnocení proběhne během zítřejšího dne. Večer nás čeká letní kino :-) Nové fotky právě odesíláme do naší fotogalerie.
LS dne 13.08.2012 19:00:15


Den první - příjezd
Pomalu se nám blíží konec prvního dne na táboře, počasí nám přeje (a doufáme, že přát bude i nadále :-)), k večeru je sice chladněji, ale s tím si s dětmi poradíme. Dnes jsme se seznamovali s organizací a okolím tábora, hráli jsme hry a zítra začne celotáborová hra. Sledujte naše stránky a fotogalerii :-)
LS dne 12.08.2012 20:18:29


Adresa tábora
V neděli již odjíždíme, nechávejte dětem vzkazy v sekci "Vzkazy rodičů dětem" a pište jim na adresu:
Tábor dětem o.s.
"jméno a příjmení dítěte"
Janovičky 306
550 01 Broumov

:-) už se moc těšíme! :-) :-)
LS dne 09.08.2012 20:00:40